EN
логотологото

Фејсбук Скопје YouTube Pinterest Твитер

EN

Банер на Chonghong Industries Ltd.

Категорија производ

Wireични јажиња и кабли

Местење на хардвер

Lingица прашкаст прашка

Индустриски синџири

Рачни алатки и електрични алати

Опрема и додатоци за подигнување

Индустриски материјали со висока технологија

Авто делови и мотоцикл

Индустриска опрема

Лесни камиони и тешки камиони

Прилагодени делови за ковање на ЦПУ

Индустриска батерија и солутоини

Апарати за домаќинство и комерцијални апарати

Медицински потрошен

Кабел за систем за ветер во прав

Место на потекло

Кина

Име на бренд

ЧОНГОНГ

име на продукт

Wireичано јаже за електроенергетски систем

Карактеристично

Вредност

спецификација

8.4 5xK19S SFC 1960 година

изградба

5 жици компресирани x 19 жици во Seale

Изградба според

EN 12385-4: 2002 + A1: 2008

материјал

Wireица од јаглероден челик

Номинален дијаметар (г)

8.4 mm

Измерен дијаметар

8.0-8.4 мм

Тежина / метар

0.270 kg/m ± 2%

Должина (L-според описот на артикалот)

L±1%

Површинска обработка според

EN 12385-2: Класа Б.

Вид на јадро

SFC синтетички влакна

Одделение за јаже

1960 N / mm2

Минимална цврстина на истегнување

1770 N / mm2

Минимално оптоварување на кршење

Капацитет на товар на дигалка: 500 кг

55 кн

Капацитет на товар на дигалка: 600 кг

59.2 кн

Подмачкано според

ISO 4346

Леј

sZ десен лаик-обичен лежеше

Завршен крај на јажето

ДА

Должина на крајот на јажето со јаже (1 xd)

0.8-0.4mm

Обележување на жичен јаже

Bule

ЕК декларација за сообразност

ДА

Сертификат за квалитет

ДА

Сериски бр.

ДА (на тракт)

Прскање со сол Отпорност на тест според

ISO 9227:2006>240 h(without red corrosion)

апликација

Систем за ветерна енергија

Карактеристики на ферул

Вредност

Turn-back eye with thimble & ferrrule secured system according to

EN 13411 - 3: 2004 + A1: 2008

Тип на ферула

Цилиндричен тип А, големина 8

Материјал на ферул

EN-AW 5051 А.

Ferrule: External pressed diameter (Φd1)

16-16.4 мм

Ferrule: Должина (l1)

36-40mm

Ferrule: Должина (l2)

8-12mm

Обложена опашка од јаже

НЕ

Крајна опашка од јаже (Т)

Механичко сечење

1-4mm

Термички рез

Максимално: 16мм
Минимум: Не е запечена боја во внатрешноста на ферулот

Карактеристики на прстите

Вредност

Димензии на напрсток

C

35mm

L

53mm

A

10mm

Материјал на напрсток

челик

Прскање со сол Отпорност на тест според

ISO 9227:2006>480 h
(без црвена корозија)

Пакување: Завиена во пластична ролна или дрвена ролна, потоа ставете палети или во дрвена кутија, или според барањата на клиентот

Можеме да снабдуваме јажиња од челични жици со многу спецификации со различна површина за да ги задоволиме потребите на клиентите.

Табела за кршење товар

Кабел за систем за ветер во прав

Кабел за систем за ветер во прав

Контактирајте не