EN
логотологото

Фејсбук Скопје

EN

Банер на Chonghong Industries Ltd.

Категорија производ

Wireични јажиња и кабли

Местење на хардвер

Lingица прашкаст прашка

Индустриски синџири

Прилагодена алатка за сечење

Опрема и додатоци за подигнување

Индустриски материјали со висока технологија

Авто делови и додатоци за мотоцикли

Инструменти

Медицински потрошен

110cc-125cc 1-цилиндар 4-мозочен удар хоризонтално ладење со воздух

Тип мотор : 110-125cc, 1-цилиндар, 4-удар, воздушно ладен хоризонтален, надземен вид на брегаста оска

Доделување x Мозочен удар 52.4 49.5 56.5 мм / 49.5 × XNUMX

Сооднос на компресија : 9.1: 1 / 9.0: 1

Палење и свеќичка : CDI, A7TC

Максимална моќност Kw / (r / min) : 5.0KW / 8000r / min; 7.1KW / 8000r / мин

Максимален вртежен момент N · m / (r / min) : 7.2Nm / 5000r / min; 7.8Nm / 6000r / min

Сопирачки (напред / заден) : предна тапан и задна сопирачка за тапан

Tires(Front/Rear):110/90-13, 110/90-13

L x Ш x В (mm) : 1930 × 670 × 1070

Висина на седиштето (мм) 830 XNUMX

Меѓуоскино растојание (мм) 1210 XNUMX

Минимално растојание од земја 170 :

Капацитет на гориво : 4L

Економија на гориво : .2.1 XNUMX гал / км

Нето тежина : 90 кг

Табела за кршење товар

Контактирајте не