EN
логотологото

Фејсбук Скопје

EN

Банер на Chonghong Industries Ltd.

Категорија производ

Wireични јажиња и кабли

Местење на хардвер

Lingица прашкаст прашка

Индустриски синџири

Прилагодена алатка за сечење

Опрема и додатоци за подигнување

Индустриски материјали со висока технологија

Авто делови и додатоци за мотоцикли

Инструменти

Медицински потрошен

Мотоцикл со мопед од 110cc-125cc

Моторот

Тип на мотор

125cc,1-цилиндар, 4-тактен, воздушно ладење

Отвор x Мозочен удар

70*62.2

Сооднос на компресија

9.0: 1

Палење и свеќичка

ИРЗ

Максимална моќност Kw/(r/min)

6.2KW / 7500rpm

Максимален вртежен момент N·m/(r/min)

9.6Nm / 4500rpm

Минимална потрошувачка на гориво (g/kw·h)

≤2.1

Почетен метод

Електрични/Удар

димензија

75km / ч

 

Шасија

Суспензија

нормално

Сопирачки (предни/задни)

Диск/тапан

Гуми (предни/задни)

2.50-17/2.75-17

Опции за боја

Сите бои, може да се прилагодат

Метод на трансфер

синџири

 

димензии

Д x Ш x В (мм)

× × 1900 730 1120

Висина на седиштето (мм)

830

Инвалидска количка (мм)

1250

Максимално растојание од земјата

170

Капацитет на гориво (l)

4l

Економија на гориво (l)

≤2.1 гал/км

Нето маса

103

 

други, пак,

сертификати

ЦГК

 

Табела за кршење товар

Контактирајте нѐ