EN
логотологото

Фејсбук Скопје

EN

Банер на Chonghong Industries Ltd.

Категорија производ

Wireични јажиња и кабли

Местење на хардвер

Lingица прашкаст прашка

Индустриски синџири

Прилагодена алатка за сечење

Опрема и додатоци за подигнување

Индустриски материјали со висока технологија

Авто делови и додатоци за мотоцикли

Инструменти

Медицински потрошен

110cc Cub моторцикл

Тип мотор : 110-125cc, 1-цилиндар, 4-удар, воздушно ладен хоризонтален, надземен вид на брегаста оска

Bore x Stroke:52.4*49.5mm/56.5×49.5

Сооднос на компресија : 9.1: 1 / 9.0: 1

Палење и свеќичка : CDI, A7TC

Максимална моќност Kw / (r / min) : 5.0KW / 8000r / min; 7.1KW / 8000r / мин

Maximum Torque N·m/(r/min):7.2N.m/5000r/min ; 7.8N.m/6000r/min

Brakes (Front/Rear):front drum & rear drum brake

Tires(Front/Rear):110/90-13, 110/90-13

L x W x H(mm):1930×670×1070

Висина на седиштето (мм) 830 XNUMX

Меѓуоскино растојание (мм) 1210 XNUMX

Минимално растојание од земја 170 :

Капацитет на гориво : 4L

Fuel Economy:≤2.1 gal/km

Нето тежина : 90 кг

Табела за кршење товар

Контактирајте не