EN
логотологото

Фејсбук Скопје

EN

Банер на Chonghong Industries Ltd.

Категорија производ

Wireични јажиња и кабли

Местење на хардвер

Lingица прашкаст прашка

Индустриски синџири

Прилагодена алатка за сечење

Опрема и додатоци за подигнување

Индустриски материјали со висока технологија

Авто делови и додатоци за мотоцикли

Инструменти

Медицински потрошен

110cc гасен младен мотор

Моторот

Тип на мотор

110cc, 1-цилиндар, 4-мозочен удар, ладен во воздух

Хоризонтален, тип на надземна вратило

Досаден мозочен удар

52.4 * 49.5mm

Сооднос на компресија

9.1: 1

Палење и свеќа

ЦДИ, А7ТЦ

Максимална моќност Kw / (r / min)

5.0KW / 8000r / min

Максимален вртежен момент N · m / (r / min)

7.2N.m / 5000r / min

Минимална потрошувачка на гориво (g / kw · h)

367g / kW * ч

Почетен метод

Електрични / Кик

димензија

465 310 × × 260mm

Нето маса

23.5Kg

 

Шасија

Суспензија / фронт

Телескопска вилушка од 33 мм; 4.3 патувања

Суспензија / заден дел

Двојни шокови; 3.1 патување

Сопирачки (напред / назад)

Хидрауличен диск, 267мм; ABS

Гуми (напред / назад)

140 / 70-14 Dunlop® Scoot Smart

Опции за боја

Сите бои, може да се прилагодат

Метод на трансфер

синџири

 

димензии

Д x Ш x В (mm

1897 * 706 * 1092

Висина на седиштето (мм)

31.3 во

Инвалидска количка (мм)

1227mm

Гребло (агол на рициново)

26.5 °

Трага

3.7 во

Минимално расчистување на земјата

135mm

Капацитет на гориво (л)

3.7

Економија на гориво (l)

75 мг / мин

Нето маса

100

 

други, пак,

сертификати

ЦГК

Табела за кршење товар

Контактирајте не