EN
логотологото

Фејсбук Скопје

EN

Банер на Chonghong Industries Ltd.

Категорија производ

Wireични јажиња и кабли

Местење на хардвер

Lingица прашкаст прашка

Индустриски синџири

Опрема и додатоци за подигнување

Индустриски материјали со висока технологија

Авто делови и додатоци за мотори

Инструменти

110cc бензински мопед младенче

Моторот

Тип на мотор

110cc ,1-Cylinder, 4-Stroke, air-cooled

Horizontal, overhead camshaft type

Bore x Stroke

52.4 * 49.5mm

Compression Ratio

9.1: 1

Ignition and spark plug

CDI, A7TC

Maximum Power Kw/(r/min)

5.0KW / 8000r / min

Maximum Torque N·m/(r/min)

7.2N.m / 5000r / min

Minimum fuel consumption (g/kw·h)

≤367g/kW*h

Starting method

Електрични / Кик

димензија

465 310 × × 260mm

Net weight

23.5Kg

Шасија

Suspension / Front

33mm telescopic fork; 4.3-in travel

Suspension / Rear

Dual shocks; 3.1-in travel

Brakes (Front/Rear)

Hydraulic disc, 267mm; ABS

Tires(Front/Rear)

140/70-14 Dunlop® Scoot Smart

Опции за боја

All colors, can be customized

Метод на трансфер

синџири

димензии

L x W x H(mm)

1897 * 706 * 1092

Висина на седиштето (мм)

31.3 во

Инвалидска количка (мм)

1227mm

Rake (Caster Angle)

26.5 °

Трага

3.7 во

Минимално расчистување на земјата

135mm

Капацитет на гориво (л)

3.7

Fuel Economy(l)

75 mpg

Нето маса

100

други, пак,

сертификати

ЦГК

Табела за кршење товар

Контакт