EN
логотологото

Фејсбук Скопје

EN

Банер на Chonghong Industries Ltd.

Категорија производ

Wireични јажиња и кабли

Местење на хардвер

Lingица прашкаст прашка

Индустриски синџири

Прилагодена алатка за сечење

Опрема и додатоци за подигнување

Индустриски материјали со висока технологија

Авто делови и додатоци за мотоцикли

Инструменти

Медицински потрошен

70cc мопед мини гроздобер мотоцикл

Моторот

Тип на мотор

72cc, 1-цилиндар, 4-мозочен удар, ладен во воздух

Хоризонтален, тип на надземна вратило

Досаден мозочен удар

47 * 41.4

Сооднос на компресија

8.8: 1

Палење и свеќа

ЦДИ, А7ТЦ

Максимална моќност Kw / (r / min)

   4.0KW / 8000r / min

Максимален вртежен момент N · m / (r / min)

5.0N.m / 6000r / min

Minimum fuel consumption (g/kw·h)

≤367g/kW*h

Почетен метод

Електрични / Кик

димензија

446mm 310mm × × 255mm

Големина на пакување

460 330 × × 330mm

Нето маса

19Kg

 

лов

Суспензија

нормално

Сопирачки (напред / назад)

Хидрауличен диск, 267мм; ABS

Гуми (напред / назад)

140/70-14 Dunlop® Scoot Smart

Опции за боја

Сите бои, може да се прилагодат

Метод на трансфер

синџири

 

димензии

Д x Ш x В (mm

1800 * 700 * 995

Висина на седиштето (мм)

770mm

Инвалидска количка (мм)

1175mm

Минимално расчистување на земјата

120mm

Капацитет на гориво (л)

7L

Економија на гориво (l)

1.7L

Нето тежина (кг)

80KG

 

Табела за кршење товар

 

70cc мопед мотор

Контактирајте не