EN
логотологото

Фејсбук Скопје

EN

Банер на Chonghong Industries Ltd.

Категорија производ

Wireични јажиња и кабли

Местење на хардвер

Lingица прашкаст прашка

Индустриски синџири

Прилагодена алатка за сечење

Опрема и додатоци за подигнување

Индустриски материјали со висока технологија

Авто делови и додатоци за мотоцикли

Инструменти

Медицински потрошен

110cc мопед мотор

Моторот

Тип на мотор

110cc, 1-цилиндар, 4-мозочен удар, ладен во воздух

Досаден мозочен удар

70 * 62.2

Сооднос на компресија

9.1: 1

Палење и свеќа

ИРЗ

Максимална моќност Kw / (r / min)

5.0KW / 7000rpm

Максимален вртежен момент N · m / (r / min)

7.2N.m/5000  rpm

Минимална потрошувачка на гориво (g / kw · h)

≤2.1

Почетен метод

Електрични / Кик

димензија

75km / ч

 

Шасија

Суспензија / фронт

нормално

Сопирачки (напред / назад)

Тапан / тапан

Гуми (напред / назад)

2.5-17/2.75-17

Опции за боја

Сите бои, може да се прилагодат

Метод на трансфер

синџири

 

димензии

Д x Ш x В (mm

1780 * 730 * 1020

Висина на седиштето (мм)

770mm

Минимално расчистување на земјата

120mm

Капацитет на гориво (л)

3.9L

Економија на гориво (l)

2L / 100km

Нето маса

88kg

Табела за кршење товар

Контактирајте не