EN
логотологото

Фејсбук Скопје

EN

Банер на Chonghong Industries Ltd.

Категорија производ

Wireични јажиња и кабли

Местење на хардвер

Lingица прашкаст прашка

Индустриски синџири

Прилагодена алатка за сечење

Опрема и додатоци за подигнување

Индустриски материјали со висока технологија

Авто делови и додатоци за мотоцикли

Инструменти

Медицински потрошен

150cc мотоцикл (4-тактно ладење со воздух)

Опис на моторот

Тип на мотор

единечен цилиндар, 4 потези, ладен со воздух

Зафатнина на моторот (кубика)

149CC

Сооднос на компресија:

9: 1: 1

Максимална моќност (kw / r / min)

9.0/8500(1±1.5%)

Максимален вртежен момент (nm / r / min) 

10.0/7500(1±1.5%)

Доста x мозочен удар (mm)

52.4 mm x49.5 mm

Стартување на системот

Електрични / Кик

Режим на сопирање

Рачно / пеш

Палење

ИРЗ

                                       Опис на шасијата

Систем за пренос

Chain drive

Сопирачки / напред

Тапани

Сопирачки / заден дел

Тапани

Гуми / напред

2.75-18

Гуми / заден дел

3.0-18

Режим на тркало

Запалено тркало, Алуминиумско тркало

Опис на димензиите

L *W *H (mm)

2100 * 750 * 1055

Бас на тркало (мм)

1280

Растојание од земја (мм)

190

Нето тежина (кг)

121

Максимално оптоварување (кг)

150

Агол на вртење

<40 °

Максимална брзина (км / ч)

90

Капацитет на резервоарот за гориво (L)

9

Опис на другите

Боја

црвена / бела / црна / сребрена

Packing Size (mm)

× × 1750 460 870

 

Колку се вчитува

32 единица / 20 'GP

70 единица / 40 'GP

105 единици / 40 'седишта

Табела за кршење товар

 

 

 

Контактирајте не