EN
логотологото

Фејсбук Скопје YouTube Pinterest Твитер

EN

Банер на Chonghong Industries Ltd.

Категорија производ

Wireични јажиња и кабли

Местење на хардвер

Lingица прашкаст прашка

Индустриски синџири

Рачни алатки и електрични алати

Опрема и додатоци за подигнување

Индустриски материјали со висока технологија

Авто делови и мотоцикл

Индустриска опрема

Лесни камиони и тешки камиони

Прилагодени делови за ковање на ЦПУ

Индустриска батерија и солутоини

Апарати за домаќинство и комерцијални апарати

Медицински потрошен

EN818-2 Синџир за подигнување

1. Стандарден или нестандарден: Стандарден
2. Материјал: висококвалитетен легиран челик
3. Оценка за квалитет: G80, G100
4. Големина: од 6 мм до 32 мм
5. WLL: 1.12 тон до 31.5 тон
6. Површина: Авто-боја, полирање, поцрнето, обоено, пластично обложување, топло-галванизиран, електро-галванизиран, итн.
7. Можеме да обезбедиме извештај за тестирање на истегнување
8. Детали за пакување: Пластична кеса, картони, челични или дрвени палети (според потребите на клиентите)
9. Примероци: бесплатно (не вклучуваат такси за испорака)
10. Посебни спецификации и ознаки може да се направат според барањата на клиентите

Табела за кршење товар

EN818-2 Синџир за подигнување
* Материјал: висококвалитетен легиран челик
* Површина:Авто-боја, полирање, зацрнет, обоен, пластичен слој, топло галванизиран, електро-галванизиран, итн.
* Одделение за јачина: G100, G80,

 

     

Код

ден
d
(Мм)

Внатре
Должина на
(Мм)

Inside  width
Мин.
a

Надвор
Ширина
Макс.
b

Тежина прибл

Ограничување на работниот товар (t)

Мануф.
Доказ

Force               KN

Min.Breaking Force   KN

Kg / m

CH0618

6

18

7.8

22.2

0.80

1.12

28.3

45.2

CH0721

7

21

9.5

25.9

1.10

1.50

38.5

61.6

CH0824

8

24

10.4

29.6

1.40

2.00

50.3

80.4

CH1030

10

30

13

37

2.20

3.15

78.5

126

CH1339

13

39

16.9

48.5

3.80

8.30

133

212

CH1648

16

48

20.8

59.2

5.70

8.00

201

322

CH1957

19

57

24.7

70.3

70.3

11.20

284

454

CH2266

22

66

28.6

81.4

10.80

15.00

380

608

CH2678

26

78

33.8

96.2

15.20

21.20

531

849

CH3296

32

96

41.6

118

23.00

31.50

804

1280

 

 

Контактирајте не