EN
логотологото

Фејсбук Скопје YouTube Pinterest Твитер

EN

Банер на Chonghong Industries Ltd.

Категорија производ

Wireични јажиња и кабли

Местење на хардвер

Lingица прашкаст прашка

Индустриски синџири

Рачни алатки и електрични алати

Опрема и додатоци за подигнување

Индустриски материјали со висока технологија

Авто делови и мотоцикл

Индустриска опрема

Лесни камиони и тешки камиони

Прилагодени делови за ковање на ЦПУ

Индустриска батерија и солутоини

Апарати за домаќинство и комерцијални апарати

Медицински потрошен

Куки со лизгање на очите

  • Куката за лизгање на окото се одликува со отстранлива брава и изработена е од нерѓосувачки челик од степен 316 за максимална отпорност на корозија. Овие куки за лизгање од не'рѓосувачки челик се со големина од 1/4 "до 1/2", што ги прави идеални за морски и индустриски апликации.
Табела за кршење товар

H-324 Forged Carbon Steel          A-324 Forged Alloy steel
Quenched and tempered            Ultimate load is 4 times WLL

 

 

Производ

код

големина

Of

синџири

Работен товар

Ограничување (bs)

ДИМЕНЗИИ (во)

Тежина

(Кг)

H-324

A-324

B

E

R

CH01D01

1/4

1,950

2,750

0.50

0.94

2.56

0.40

CH01D02

5/16

2,875

4,300

0.63

1.06

2.95

0.70

CH01D03

3/8

4,000

5,250

0.72

1.31

3.36

1.00

CH01D04

7/16

5,000

7,000

0.81

1.56

3.88

1.60

CH01D05

1/2

6,500

9,000

0.94

1.69

4.28

2.40

CH01D06

5/8

9,250

13,500

1.13

2.00

5.22

4.00

CH01D-07

3/4

12,500

19,250

1.38

2.13

5.80

6.50

Контактирајте не