EN
логотологото

Фејсбук Скопје

EN

Банер на Chonghong Industries Ltd.

Категорија производ

Wireични јажиња и кабли

Местење на хардвер

Lingица прашкаст прашка

Индустриски синџири

Прилагодена алатка за сечење

Опрема и додатоци за подигнување

Индустриски материјали со висока технологија

Авто делови и додатоци за мотоцикли

Инструменти

Медицински потрошен

Плински мал мотоцикл 110cc

Моторот

Тип на мотор

110cc ,1-цилиндар, 4-тактен, со воздушно ладење

Хоризонтален тип на брегаста осовина над глава

Отвор x Мозочен удар

52.4 * 49.5mm

Сооднос на компресија

9.1:1

Палење и свеќичка

CDI, A7TC

Максимална моќност Kw/(r/min)

5.0KW/8000r/min

Максимален вртежен момент N·m/(r/min)

7.2N.m / 5000r / min

Минимална потрошувачка на гориво (g/kw·h)

≤367g/kW*h

Почетен метод

Електрични/Удар

димензија

465 310 × × 260mm

Нето маса

23.5Kg

 

Шасија

Сопирачки (предни/задни)

преден барабан и задна барабан сопирачка

Гуми (предни/задни)

110/90-13, 110/90-13

Опции за боја

Сите бои, може да се прилагодат

 

димензии

Д x Ш x В(мм)

× × 1930 670 1070

Висина на седиштето (мм)

830

Инвалидска количка (мм)

1210

Минимален клиренс

170

Капацитет на гориво

4l

Економија на гориво

≤2.1 гал/км

Нето маса

90kg

 

други, пак,

сертификати

ЦГК

Максимално оптоварување (kg)

150

Табела за кршење товар

 

 

Контактирајте нѐ