EN
логотологото

Фејсбук Скопје YouTube Pinterest Твитер

EN

Банер на Chonghong Industries Ltd.

Категорија производ

Wireични јажиња и кабли

Местење на хардвер

Lingица прашкаст прашка

Индустриски синџири

Рачни алатки и електрични алати

Опрема и додатоци за подигнување

Индустриски материјали со висока технологија

Авто делови и мотоцикл

Индустриска опрема

Лесни камиони и тешки камиони

Прилагодени делови за ковање на ЦПУ

Индустриска батерија и солутоини

Апарати за домаќинство и комерцијални апарати

Медицински потрошен

Корејски стандарден синџир

Синџири за врски од не'рѓосувачки челик, корејски стандард изработен од не'рѓосувачки челик AISI304 / 316.
Material: AISI 304 & AISI316.
Површина: Полиран.
Стандард: корејски.
Големина: од 3мм до 12мм.
Внатре во должина * Внатре во ширина како што е потребно стандардно.
Релевантни стандарди: јапонски, DIN766, DIN5685A, DIN5685C, DIN763, корејски, австралиски, ASTM80, NACM90.
Пакет: Случај од иверица, пластична ролна, челичен тапан, торба за оружје, картон, итн.
Дизајнот на клиентот е достапен.
Исто така достапен во јаглероден челик.
Заврши: Самобојна, позлатена со цинк, поцинкувана со топло.

Табела за кршење товар

DIA  mm

Inside Length   (mm)

Inside Width  (mm)

WEIGHT PER M   (KG)

3

23

5.3

0.15

4

22

7.5

0.30

5

23.7

8.3

0.47

6

27.3

10

0.7

7

31

12

0.95

8

35

13.7

1.25

9

39

15.2

1.58

12

38

18

3.13

Контактирајте не