EN
логотологото

Фејсбук Скопје

EN

Банер на Chonghong Industries Ltd.

Категорија производ

Wireични јажиња и кабли

Местење на хардвер

Lingица прашкаст прашка

Индустриски синџири

Прилагодена алатка за сечење

Опрема и додатоци за подигнување

Индустриски материјали со висока технологија

Авто делови и додатоци за мотоцикли

Инструменти

Медицински потрошен

Мини велосипед мотоцикл 150cc

мотор

Тип на мотор

149cc ,1-цилиндар, 4-тактен, со воздушно ладење

Вертикален тип на брегаста осовина над глава

Отвор x Мозочен удар

62*49.5

Сооднос на компресија

9.0:1

Палење и свеќичка

CDI, D8TC

Максимална моќност Kw/(r/min)

8.2KW/8500r/min

Максимален вртежен момент N·m/(r/min)

10N.m / 6500r / min

максимална брзина

95km / ч

Почетен метод

Електрични/Удар

 

Шасија

Сопирачки (предни/задни)

Напред: Диск Заден: Тапан

Гуми (предни/задни)

Предни: 120/80-12 Задни: 120/80-12

Опции за боја

Сите бои, може да се прилагодат

Метод на трансфер

синџири

 

димензии

Д x Ш x В (мм)

1780 * 770 * 1000

Висина на седиштето (мм)

770

Инвалидска количка (мм)

1170

Минимална земја дозвола

120mm

Капацитет на гориво (l)

9L

Нето маса

102kg

 

други, пак,

сертификати

ЦГК

 

Табела за кршење товар

Контактирајте нѐ