EN
логотологото

Фејсбук Скопје YouTube Pinterest Твитер

EN

Банер на Chonghong Industries Ltd.

Категорија производ

Wireични јажиња и кабли

Местење на хардвер

Lingица прашкаст прашка

Индустриски синџири

Рачни алатки и електрични алати

Опрема и додатоци за подигнување

Индустриски материјали со висока технологија

Авто делови и мотоцикл

Индустриска опрема

Лесни камиони и тешки камиони

Прилагодени делови за ковање на ЦПУ

Индустриска батерија и солутоини

Апарати за домаќинство и комерцијални апарати

Медицински потрошен

СНАП-КУКА СО ОЧЕЛКА, ЦИНЦЕ ПЛОЧЕН

Surface Treatment: Hot galvanized,  Electricity galvanized
Детали за пакувањето: Куќиште од иверица + палета, ткаена торба + палета, торба со торба + палета, челичен тапан + палета, тонска торба + палета
Сертификат: SGS, ISO9001
Белешка: Посебни спецификации и ознаки може да се направат според барањата на клиентите;

Табела за кршење товар

Производ

код

ГОЛЕМИНА

 

ОЛ

Wireица Дија.

Работно

Ограничување на оптоварување

NW

mm

инчен

mm

Инчен

KG

Д-Р

KG

CH08C01

5 × 50

50

2.0

5

3 / 16

100

220

0.020         

CH08C02

6 × 60

60

2.36

6

1 / 4

120

260

0.030

CH08C03

7 × 70

70

2.75

7

9 / 32

180

400

0.050

CH08C04

8 × 80

80

3.15

8

5 / 16

230

500

0.075

CH08C05

9 × 90

90

3.50

9

11 / 32

250

550

0.098

CH08C06

10 × 100

100

4.0

10

3 / 8

350

770

0.150

CH08C07

11 × 120

120

4.75

11

7 / 16

450

990

0.210

Контактирајте не