EN
логотологото

Фејсбук Скопје YouTube Pinterest Твитер

EN

Банер на Chonghong Industries Ltd.

Категорија производ

Wireични јажиња и кабли

Местење на хардвер

Lingица прашкаст прашка

Индустриски синџири

Рачни алатки и електрични алати

Опрема и додатоци за подигнување

Индустриски материјали со висока технологија

Авто делови и мотоцикл

Индустриска опрема

Лесни камиони и тешки камиони

Прилагодени делови за ковање на ЦПУ

Индустриска батерија и солутоини

Апарати за домаќинство и комерцијални апарати

Медицински потрошен

Прашка од жица од не'рѓосувачки челик Прашка AISI304, AISI316 За различна големина

1) Местење на јаже со јажиња со ракави и напрсток
2) Материјал на жичано јаже: AISI302, 304 или 316
 
Можеме да снабдуваме прашка од разни јажиња за челични жици според барањата на клиентите за конструкција, форма, должина, кршење на оптоварување Може да произведеме прашка од јаже од челик со едно меко око или две меки очи.
 
Спецификација на прашка од жица од не'рѓосувачки челик:
1.) Structure: 7X7,7X19,6*12+7FC,6X24+7FC,6*36+FC/IWRC,6X37+FC/IWRC etc
2.) Должина на производот: Тоа е во согласност со условите на клиентот.
3.) Пакување: Местење на јажето од челична жица ќе се пакува со картонска кутија.
И тогаш кутиите ќе бидат спакувани со палети од иверица или дрвен гајба пред испорака.
4.) Материјал: не'рѓосувачки челик, 304,316, итн
 
Примена на прашка од жица од не'рѓосувачки челик:
Нашата прашка од жичен јаже се широко користена со надземни дигалки, клешти, дигалки во дигање, тешка машинерија, градежни машини, градежништво, војска, заклучување на контејнери и сл. Земји во Азија. Квалитетот и цената на нашите производи се конкурентни на прекуокеанскиот пазар, а нашите ленти од јаже од челични жици се зрели за продажба на клиенти од различни пазари. Доколку сте интересни за нашите производи за местење жици, ве молиме слободно контактирајте со нас.

Табела за кршење товар

Контактирајте не