EN
логотологото

Фејсбук Скопје YouTube Pinterest Твитер

EN

Банер на Chonghong Industries Ltd.

Категорија производ

Wireични јажиња и кабли

Местење на хардвер

Lingица прашкаст прашка

Индустриски синџири

Опрема и додатоци за подигнување

Индустриски материјали со висока технологија

Авто делови и мотоцикл

Индустриска опрема

Медицинска нега и лична фитнес уреди

Индустриска опрема

Рачни алатки и електрични алати

Лесни камиони и тешки камиони

Прилагодени делови за ковање на ЦПУ

Индустриска батерија и солутоини

Апарати за домаќинство и комерцијални апарати

Течни и медицински компоненти

Безбедност на отворено

Медицинска нега и лична фитнес уреди

Wireичано јаже волфрам

7x7x7 / 19x7 99.95% издржливо жичено јаже од чисто волфрам за додатоци за печка со единечна кристала

Место на потекло : Кина

Име на брендот: CHONGHONG

Име на производ: Волфрамово јаже

Материјал: Волфрам

Diameter:1.8mm,2mm,2.5mm,3mm,3.5mm,4mm,4.5mm

Чистота на жица: ≥ 99.95%

Одделение: W1, W2

Густина: 19.3 g/cm3

Перпендикуларност:>89°

Боја: Сребрена бела

Технологија: Ладно валани (Y), Топло валани (R), Третман со жарење (М)

Апликација:

1. Монокристален силициум материјал процес на производство се користи во фотоволтаична индустрија, раст печка мека вратило лифт систем.

2. Се користи во полупроводничката индустрија czochralski метод на еднокристални материјали во производството на флексибилни вратило.

3.За повеќе од 1000 ℃ вакуум или атмосфера за заштита на животната средина, користејќи фино жичено јаже линеарно или нелинеарно тензично лежиште.

Пакет: картон, дрвена кутија или според барањата на купувачот

Ако имате некоја посебна спецификација, ве молиме јавете ни се навреме.

 

Спецификации на волфрамово јаже

1) 7 прамени (1x7)

SE типот е основна структура за жица. Насоките од жичани јажиња од типот SE се користат во широк спектар на апликации, како што се додатоци и риболов итн.

 2) 19 прамени (1x19)    

Типот SG е конфигурација за употреба во пренос на енергија со притискање. Површината нема неправилности и има мазна завршница бидејќи овој тип е развиен за употреба како внатрешна жица.

 3) 133 прамени (7x19)    

Ова е тип кој ја направи конфигурацијата 7×7 пофлексибилна. Сепак, под претпоставка дека ширината е иста, цврстината на истегнување е малку послаба од конфигурацијата 7×7.

Wireичано јаже волфрам

 

Wireичано јаже волфрам

 

Wireичано јаже волфрам

 

Wireичано јаже волфрам

Контактирајте нѐ